Technologia energooszczędna

Dowiedz się dlaczego warto budować w technologii energooszczędnej i co zyskasz budując dom w technologii IZODOM.
Technologia

Budynek energooszczędny

Domy energooszczędne i pasywne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Kryzys energetyczny, brak surowców, przepisy prawa to tylko kilka istotnych kwestii jakie powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na wybór technologii do budowy domu energooszczędnego.

Obecnie w Polsce budynek energooszczędny to taki, w którym zapotrzebowanie na energię do ogrzania wynosi do 45 kWh/m2 na rok. Wyróżnia się zwartą bryłą, dzięki której ograniczone do minimum są straty ciepła. Jak to osiągnąć?

Szalunek tracony

Co to jest ICF?

ICF zwany szalunkiem traconym najczęściej występuje w formie połączenia styropianu z betonem. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod budowania. Technologia ta zyskuje ogromną popularność na całym świecie, w każdej strefie klimatycznej.

Jakie są zatem jej zalety i czym się wyróżnia? Przede wszystkim cechuję się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Elementy są odporne na warunki atmosferyczne, a ich zastosowanie znacznie skraca i ułatwia proces budowy, ograniczając również jej koszty robocizny.

Dlaczego IZODOM?

Technologia IZODOM

Technologia IZODOM w standardzie ICF polega na ułożeniu elementów izolacyjnych styropianowych stanowiących
szalunek i zalaniu go betonem. W ten sposób powstaje trwała ściana, której nie trzeba dodatkowo docieplać.

IZODOM to ponad 100 elementów do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Klocki łączone za pomocą systemu IZOClick (bez zaprawy) tworzą ciągłą warstwę termoizolacji, bez mostków termicznych. Dzięki zastosowaniu technologii IZODOM budowa idzie szybciej, a koszty inwestycji są niższe.

Polski
MENU
Kalkulator
Poznaj koszt budowy domu
i oszczędności na ogrzewaniu.
Polski
Przeglądaj promocje
izodom tlo newsletter
Odbierz darmowy e-book

Jak wybudować dom tani w ogrzewaniu?

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book "Jak wybudować dom tani w ogrzewaniu"