Dlaczego warto wybrać technologię IZODOM?

Obserwując aktualny rynek nieruchomości zadajemy sobie pytanie czy galopujące ceny materiałów budowlanych się kiedyś zatrzymają i co z cenami nieruchomości na rynku? Czy to dobry moment aby inwestować? Firma IZODOM dostaje codziennie zapytania od osób zainteresowanych alternatywnymi rozwiązaniami do budowy nowych domów. Czym jest technologia, która aktualnie zdobywa coraz większe rzesze zwolenników? Co jest intersujące w technologii IZODOM z punktu widzenia inwestora? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w tekście poniżej.

Obserwujemy obecnie wzmożony popyt na ogólnie pojętym rynku mieszkaniowym. Prywatni inwestorzy chętnie inwestują swoje pieniądze w nieruchomości, co wpływa na bardzo duży ruch w branży. Można powiedzieć, że to powtórka z historii, galopujące ceny i brak dostępności produktów na rynku powodują, że firmy wycofują się z przetargów i przeliczają ponownie oferty. Deweloperzy rozwiązują umowy z Klientami, bo nie są w stanie zrealizować inwestycji po umówionych cenach. Takie warunki skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych rozwiązań i nowych dostawców.

Technologia IZODOM

Technologia IZODOM to system lekkich, styropianowych formy do betonu. Często nazywane pustakami styropianowymi lub klockami LEGO dla dorosłych, ponieważ sposób składania poszczególnych elementów ze sobą jest bardzo podobny. Elementy wykonane są z wysokiej gęstości spienionego polistyrenu (EPS). Występują w dwóch wersjach – klasycznego białego styropianu, nazywanego powszechnie po prostu EPS oraz Neoporu®, modyfikowanego styropianu z dodatkiem grafitu dzięki któremu uzyskuje się lepszą izolacyjność. Zasada budowy jest bardzo prosta, klocki składa się na placu budowy na wysokość całej kondygnacji. Elementy zazębiają się ze sobą bez konieczności użycia zapraw, klejów czy klamer. W szalunku układa się potrzebne zbrojenie, tak samo jak w tradycyjnej technologii: np.: w nadprożach, w miejscu słupów, w wieńcu czy w ściance kolankowej. Na koniec przyjeżdża pompogruszka, ostatnim etapem jest układanie betonu wypełniając tym samym pustą przestrzeń w elementach styropianowych, zapewniając solidną, wytrzymałą konstrukcję. Szalunek styropianowy pozostaje jako ciągła izolacja, nawet w tak newralgicznych punktach jak nadproża, narożniki czy płaszczyzna wieńca gwarantując brak mostków termicznych. W ten sposób inwestor otrzymuje dobrze zaizolowany i szczelny budynek gotowy do wykończenia.

Szybkość budowy, dostępność materiałów i inne zalety technologii.

Na dzień dzisiejszy największą zaletą technologii jest szybkość budowy umożliwiająca ukończenie inwestycji w terminie. Kolejną jest brak konieczności zatrudnienia specjalistów, co ma istotne znaczenie przy rosnących kosztach samego zatrudnienia i problemach z dostępem do wykwalifikowanych specjalistów. Często wymieniane jest prostota samej budowy i brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu.

To na co zwracają uwagę kontrahenci to stabilność ceny i dostępność materiałów, ale jest to także ważny argument dla inwestora prywatnego.

Technologia jest także odpowiedzią firmy na zmieniające się przepisy i dążenie do budowy coraz bardziej energooszczędnych i ekologicznych domów. Inwestor poszukuje dzisiaj rozwiązań, które będą umożliwiały budowę komfortowych domów, w technologii, która produkowana jest zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, nie kosztuje krocie, a ilość zużywanej energii do ogrzania czy chłodzenia budynku jest na tyle mała, że pozwala swobodnie podchodzić do tematu kosztów utrzymania domu. Wiąże się to nie tylko z modą na ekologiczne rozwiązania, ale w głównej mierze jest spowodowane rosnącymi cenami energii. Dodatkowym atutem systemu IZODOM jest możliwość zbudowania domu własnoręcznie i to nawet w standardzie niskoenergetycznym. W tej grupie znajdują się inwestorzy którzy kosztem swojego wolnego czasu, oszczędzają na kosztach robocizny, ale także na czasie, bo na swój termin w firmy budowlanej trzeba często czekać do następnego sezonu.

Technologia szalunku traconego

Technologia szalunku traconego, bo taka jest właściwa nazwa systemu wykorzystuje dwa dobrze znane na rynku materiały: styropian i beton. Styropian jest znany już od lat 50 tych ubiegłego wieku, obecnie powszechnie stosowany i dobrze znany materiał izolacyjny na naszym rynku. Beton to sztuczny kamień znany już od czasów starożytnego Rzymu. Jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie. Stosowany również w tradycyjnym budownictwie, aby uzupełnić konstrukcję cegieł czy pustaków elementem betonowym, czy żelbetowym jak słupy, wieniec, nadproże, czy podciąg. Co zatem jest takiego innowacyjnego w technologii IZODOM? Przede wszystkim to sposób wykonania. Najpierw układa się nienośny szalunek, czyli lekkie elementy, które łatwo dociąć pod konkretny projekt na wysokość całej kondygnacji, a następnie wypełnia się mieszanką betonową. W tej sposób powstaje dobrze zaizolowana przegroda nie wymagająca już docieplenia. Oznacza to, że na początku układamy izolację, a potem wykonujemy konstrukcję, odwrotnie niż w każdej innej technologii budowy. Sposób budowy jest bardzo prosty i szybki, a konstrukcja bardzo trwała. Monolit betonowy/żelbetowy jest wytrzymały na działanie trzęsień ziemi czy tąpnięć związanych z działalnością górniczą, a także tornad i silnych wiatrów. Bezpieczeństwo konstrukcji i doskonała izolacyjność spowodowały, że podobne rozwiązania stosuje się z powodzeniem na zachodzie i północy Europy, w Ameryce, a ostatnio Australii i Nowej Zelandii. Coraz częściej ICF, bo tak z angielskiego nazywa się izolowane formy do betonu, budzi zainteresowanie w Afryce i na Półwyspie Arabskim. Technologia sprawdza się również w gorącym klimacie, tam chroni przed słońcem i zmniejsza ilość potrzebnej energii do chłodzenia budynku.

 

Zalety technologii IZODOM

  • Kompletna technologia na którą składają się elementy ścian, stropu, płyta fundamentowa i płyta dachowa.
  • Oszczędność czasu realizacji budowy dzięki braku konieczności docieplenia 
  • Doskonała termoizolacyjność – wysoka gęstość surowca gwarantująca wytrzymałość elementów i wysoką jakość.
  • Mniejsza emisja CO2 do atmosfery budynków zbudowanych w technologii
  • Łatwość budowy, to brak konieczności zatrudniania specjalistów, a także zaleta dla majsterkowiczów chcących zbudować dom samemu.
  • Energooszczędność – to gwarancja najniższych rachunków za energię do ogrzania i schłodzenia budynku, a także za podgrzanie wody użytkowej
Zbuduj dom energooszczędny LP
Budowa domu w technologii IZODOM możliwa nawet w 4 tygodnie.

Powiązane tematy


Notice: Undefined variable: post_id in /wp-content/themes/izodom/app/Setup/elementor_queries.php on line 72

Notice: Undefined variable: post_id in /wp-content/themes/izodom/app/Setup/elementor_queries.php on line 72

Notice: Undefined variable: post_id in /wp-content/themes/izodom/app/Setup/elementor_queries.php on line 72

Warning: array_map(): Expected parameter 2 to be an array, int given in /wp-includes/class-wp-query.php on line 2140

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-includes/class-wp-query.php on line 2140
Polski
Przeglądaj promocje
izodom tlo newsletter
Odbierz darmowy e-book

Jak wybudować dom tani w ogrzewaniu?

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book "Jak wybudować dom tani w ogrzewaniu"